Poradnia Ginekologiczna

Informacje o Poradni

 

Poradnia Ginekologiczna

Poradnia funkcjonuje od czasu powstania Ambulatorium przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii przy Pl. Starynkiewicza 1/3. Obecnie jest ona częścią Zespołu Poradni Specjalistycznych UCZKiN. Swą opieką obejmuje przede wszystkim pacjentki z problemami ginekologicznymi wymagającymi leczenia zabiegowego lub operacyjnego oraz pacjentki, które po takiej terapii wymagają specjalistycznych wizyt kontrolnych. Doświadczeni specjaliści pracujący w Poradni kwalifikują pacjentki kierowane do leczenia zabiegowego do konkretnych procedur.

U części pacjentek kierowanych do biopsji endometrium w znieczuleniu ogólnym można w trybie ambulatoryjnym, często już na pierwszej wizycie, wykonać biopsję aspiracyjną endometrium. U właściwie zakwalifikowanych pacjentek można dzięki temu postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie bez konieczności hospitalizacji, znieczulenia ogólnego i wykonywania bardziej obciążającego zabiegu.

 

W poradni konsultowane są zarówno pacjentki kierowane do diagnostyki lub leczenie zabiegowego, jak również nasi specjaliści rozwiązują bieżące problemy ginekologiczne zgłaszających się kobiet.  

 

Poradnię konsultacyjną oraz zajmująca się wadami macicy oraz chorobami rzadkimi prowadzi Kierownik Kliniki Prof. dr hab. Artur Ludwin.

Asystuje mu lek. Łucja Zaborowska.

 

Pacjentki zgłaszające się ze skierowaniami do leczenia operacyjnego konsultuje kierownik Oddziału Ginekologii dr n. med. Emilia Gąsiorowska

 

Pozostali lekarze Poradni:

Lek. Robert Matusiak

Lek. Aleksandra Miszczak

Jak się zapisać?

Tel. : 22 583 03 60

Powrót