Poradnia Ciąży Wielopłodowej

Informacje o poradni

 

Poradnia Ciąży Wielopłodowej

W Poradni Ciąży Wielopłodowej prowadzimy opiekę nad pacjentkami w ciążach mnogich: bliźniaczych i trojaczych wysokiego ryzyka. Ze względu na wysokie ryzyko powikłań, ciąże mnogie jednokosmówkowe powinny być prowadzone w ośrodku specjalistycznym, który zapewnia kompleksową opiekę nad mamą i dziećmi. Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, jako ośrodek najwyższego, III stopnia referencyjności dysponuje zarówno wykwalifikowaną kadrą lekarską i położnymi oraz specjalistycznym sprzętem niezbędnymi do opieki położniczej i neonatologicznej. Jako jedyny ośrodek w województwie mazowieckim od lat dysponujemy możliwością przeprowadzania zabiegów wewnątrzmacicznych mających na celu leczenie zespołu TTTS i mamy w tym duże doświadczenie.

Pacjentki w ciąży mnogiej jednokosmówkowej zapraszamy na konsultację już w pierwszym trymestrze ciąży, co pozwala na właściwe zaplanowanie dalszej opieki

W przypadku ciąż bliźniaczych dwukosmówkowych standardowym postępowaniem jest opieka położnicza, prowadzona przez lekarzy w ambulatoriach zajmujących się kobietami ciężarnymi oraz konsultacje w Poradni Ciąży Wielopłodowej w razie wystąpienia komplikacji. W razie nagłej potrzeby, całodobową możliwość uzyskania konsultacji medycznej zapewnia Izba Przyjęć naszej Kliniki.

Pacjentki w ciąży wielopłodowej mają możliwość porodu w Oddziale Położniczym UCZKiN, który dysponuje doświadczonym personelem oraz sprzętem umożliwiającym wieloprofilową opiekę zarówno dla matki jak i noworodków.

 

Jak się zapisać?

Aby zostać objętą opieką Poradni Ciąży Wielopłodowej należy przedstawić skierowanie od lekarza prowadzącego w rejestracji Ambulatorium Kliniki i zgłosić się na wizytę w trakcie dnia konsultacyjnego.

Terminy przyjęć: czwartki w godzinach 8.30-16.00

Powrót