Szkoła rodzenia

 

Bezpłatna Szkoła rodzenia przy UCZKiN

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka realizuje program zdrowotny w zakresie edukacji przedporodowej „Szkoła rodzenia” finansowany przez m.st. Warszawa.

Nasza szkoła jest więc bezpłatna dla Kobiet płacących podatki w Warszawie, albo zameldowanych tu na stałe lub czasowo.


 

Co daje Szkoła rodzenia?

Zajęcia w Szkole prowadzą doświadczone położne oraz specjaliści naszej Kliniki.

Głównym celem Szkoły rodzenia jest profesjonalne przygotowanie przyszłych rodziców do porodu drogami i siłami natury, drogą cięcia cesarskiego oraz pielęgnacji nowonarodzonego dziecka jak również omówienie zagadnień dotyczących karmienia piersią.

W czasie pięciotygodniowego kursu spotkania obywają się dwa razy w tygodniu. Trwają 45 minut. Szkołę rodzenia najlepiej rozpocząć na przełomie drugiego i trzeciego trymestru ciąży. 

Zajęcia odbywają  się w grupach

Grupa I – wtorki , czwartki w godz. 17.00-18.30

Grupa II- wtorki , czwartki w godz. 18.45-20.15

Grupy liczą około 15 par.


 

Program i współpracownicy

Zajęcia w naszej Szkole rodzenia prowadzone są przez doświadczone położne. Ich zadaniem jest przybliżenie rodzicom najważniejszych zagadnień związanych z okresem ciąży, porodem i pielęgnacją noworodka.  

Uczestnicy zajęć mają okazję zadać nurtujące ich pytania i podzielić się swoimi obawami nie tylko z prowadzącymi, ale też innymi parami. 

Bezpłatny kurs Szkoły rodzenia obejmuje zarówno wykłady, jak i ćwiczenia warsztatowe. Ważne jest, by uczestniczyli w nim w miarę możliwości oboje rodzice. Program zajęć uwzględnia zagadnienia związane z przebiegiem ciąży, porodu oraz opieką nad noworodkiem. Poruszamy także kwestie dotyczące problemów psychologicznych i emocjonalnych w ciąży i po urodzeniu dziecka.

Praktyczna część kursu to ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, usprawniające i rozciągające. W Szkole rodzenia dowiesz się, jak rozpoznać początek porodu oraz jak radzić sobie w poszczególnych jego fazach.

 


Terminy rozpoczęcia zajęć

 Niebawem opublikujemy nowy harmonogram kursów.

 

ZAPISY pod numerami telefonu w godz. 12.00- 18.00

  • +48 797 674 747 - Julita Misiak

 

Powrót